Dynamo v prvním kole doma remizovalo

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 18.07.2010 21:49

Fotbalisté Českých Budějovic remizovali v prvním kole nové ligové sezony s Libercem bez branek. Trenéři obou týmů byli spokojeni se hrou svého mužstva vždy jen v jednom poločase a litovali toho, že jejich hráči neproměnili vyložené šance, tudíž s bezgólovou remízou spokojeni nebyli.

V prvním poločase byl přitom výrazně nebezpečnější Liberec, který se několikrát dostal do slibných příležitostí. Hned v sedmé minutě Gebre Selassie z pravé strany našel Keriče, který však v pádu mířil z malého vápna nad břevno.

V 26 minutě šel sám Liška z úhlu na brankáře Kučeru, který však jeho gólovou šanci zlikvidoval, když balon vyrazil nohou. V 33. minutě skončilo utkání pro českobudějovického obránce Leštinu. Po zdánlivě nevinném souboji ve středu hřiště upadl, držel se za levé koleno a byl odnesen na nosítkách rovnou do šaten, do hry naskočil Jarabica.

Těsně před přestávkou se podruhé vyznamenal brankář Kučera. Ve 42. minutě se Kerič uvolnil, vystelil z velkého vápna, ale českobudějovický gólman jeho pokus vyrazil házenkářsky nohou.

Druhý poločas zahájili lépe domácí. Hned ve 46. minutě našel Ondrášek přesnou přihrávkou z levé strany nabíhajícího Benáta. Tomu však míč před nohou poskočil a napálil jej z malého vápna mimo branku. V 54. minutě se ocitl ve své třetí šanci v utkání Kerič. Ovšem z hranice pokutového území přestřelil břevno. Větší šanci už si Liberec do konce duelu nepřipravil.

Pak už přišly šance domácího Dynama. V 66. Minutě střílel nad bránu Hudson, v 79. Mintě nádherně napřáhl z dobrých 30 metrů Jarabica, ovšem Bičík jeho ránu vytěsnil nad bránu. Nejblíže ke gólu byl deset minut před koncem Ondrášek, který pálil po Hudsonově přihrávce přesně k tyči, ale Bičík bravurně vyrazil nohou na tyč a na roh a zachránil hostům bod.

Dynamo České Budějovice - Slovan Liberec 0:0

Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Chytil. ŽK: Papoušek, Holeňák (oba Lib.). Diváci: 3161.
Č. Budějovice: Kučera - Laštovka, Horejš, Žižka, Leština (34. Jarabica) - Benát (86. Mezlík), Otepka, Černák, Jasanský (63. Hudson) - Pecka, Ondrášek. Trenér: Šilhavý.
Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Holeňák, Dejmek, Fleišman - Bosančič (88. Martan), Štajner, Vácha, Liška (71. Papoušek) - Nezmar, Kerič (82. Vojta). Trenér: Petřík.

Hlasy po zápase:

Českobudějovický útočník Luboš Pecka: Rozjížděli jsme se pomalu, druhá půle ale už byla lepší. Zlepšili jsme pohyb a měli jsme dát gól. Vzhledem k tomu, že nás teď čeká těžká série (v M. Boleslavi, doma se Spartou a v Teplicích), je dnešní bod málo.

Teplický záložník Jiří Štajner: Nevyhráli jsme, proto nemůžeme být spokojeni, i když šance měly i domácí v druhém poločase. V té době však už mělo být z naší strany dávno rozhodnuto. Myslím si, že z obou stran šlo o dobrý zápas.

Trenéři: Jaroslav Šilhavý: První poločas jsme neodehráli podle našich představ, kluci byli nervózní, Liberec byl u všeho dřív. Druhá půle byla z naší straby velice kvalitní, bohužel ale bez gnu. Zápas mohl skončit klidně 3:3.

Josef Petřík: Chtěli jsme se prosadit útokem a divím se, že utkání skončilo bez branek, protože šancí bylo na obou stranách dost. Bylo to utkání dobré úrovně.