Proti Havířovu hrál Motor špatně a zaslouženě prohrál

- 19.10.2013 21:15

Zklamaně odcházeli dnes večer z Budvar arény fanoušci prvoligových českobudějovických hokejistů. Motor totiž prohrál s Havířovem 1:2, a to se nečekalo. Jenže vítězství hostů bylo zasloužené.

HC Motor České Budějovice - HC AZ Havířov 2012 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Utkání začalo celkem svižně, útočilo se na obě strany. Už ve 2. minutě měli domácí štěstí, střelu Jakúbeka zastavila tyč. Jihočeši pak nevyužili přesilovku, ale přesto šli do vedení. V polovině 13. minuty Kotalík poslal puk na branku a nachytal gólmana v nedbalkách. Tomu nepříliš prudká střela prošla mezi nohama. Následné dvě přesilovky Motoru přišly opět vniveč, což jakoby byla předzvěst domácího trápení. Od druhé třetiny Havířov hru vyrovnal a Kůdela v domácí brance se měl co ohánět. Vyrovnání přesto nezabránil. Ve 32. minutě dostal přihrávku před branku Marosz, který vymetl levý horní růžek. Ještě v téže minutě pak Kůdela předvedl další vynikající zákrok, když pravým betonem hbitě vyrazil střelu Sztefeka. Jihočeši úplně vypadli z role a jejich výkon nebyl vůbec dobrý. Na začátku třetí dvacetiminutovky čaroval při přesilovce hostů znovu Kůdela, který famózně dvakrát zasáhl proti Maroszovi, jenž se jen marně chytal za hlavu. Nevýrazní domácí ale byli potrestáni. Osm minut před koncem využil Havířov přesilovku. Vítězný gól dal od modré Graca, když nejlepší hráč Motoru, brankář Kůdela, v té chvíli přes hradbu těl před bránou asi vůbec nic neviděl. Závěrečná jihočeská hra bez brankáře už k ničemu nevedla.

Branky a nahrávky: 13. Kotalík (Rob) - 32. Marosz (Kolařík, Klimíček), 52. Graca (Říčka) . Rozhodčí: Mertl - Kreuzer, Polonyi . Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 3802.

České Budějovice: Kůdela - Novák, Moravec, Vráblík, Kříž, Chmelíř, Pavlíček, Prokop - Kotalík, Rob, Skuhravý - Třetina, Pitule, Kuchejda - Ferebauer, Vaniš, Bárta - Ondřej, Šachl, Mavrojanidis.

Havířov: L. Daněček - Krisl, Roupec, Graca, Koma, Deutsch, Klimíček - Sztefek, Pechanec, Kanko -Jakúbek, M. Daněček, Škumát - Maruna, Říčka, Klimša - Kolařík, Marosz, Rimmel - Vosátko, Bezuška.

Radek Bělohlav, trenér HC Motor: My jsme dokázali hrát naší hru jen v první třetině. Nedokázali jsme odskočit na dva góly. Pořád máme problémy s koncovkou. Když dáme gól navíc, bude to jednodušší. My nemůžeme hrát nátlakový hokej celých šedesát minut. Od poloviny zápasu se hosté rozjeli a dokázali nás i přebruslovat.

Stanislav Sztefek, trenér HC Havířov: Jeli jsme sem s tím, že Budějovice a my máme největší problém s koncovkou, že dáváme málo gólů. Tak jsme se připravili na to, že to bude o jednom o dvou gólech a jsme rádi, že jsme přežili první třetinu. To hodně rozhodlo. Do druhé třetiny jsme nastoupili klidněji, podařilo se vyrovnat a hráče to nastartovalo. Potom jsme dali šťastný gól od modré čáry ve chvíli, kdy se zápas lámal.